„Nawracajcie się i obleczcie się w pokutne szaty oraz osobistą, głęboką modlitwę i w pokorze proście Wszechmogącego o pokój.”

Orędzie Królowej Pokoju,25 lutego 2023

Nowenna nieustannej modlitwy i postu O POKÓJ

16.03. – 24.03.2023

Dziękujemy każdemu z Was osobiście, wszystkim wspólnotą i parafią, które łączą się we wspólnej modlitwie i poście w intencji pokoju.

Tej nowennie towarzyszy modlitwa i błogosławieństwo Arcybiskupa Metropolity Bernarda Bobera z Koszyc i Asystenta Biskupa Diecezji Charkowsko –Zaporoskiej Jana Sobila.

Nowennę zakończymy poświęceniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2023r.

O co będziemy się modlić i jak pościć?

Dołącz do nas!

MODLITWA

Wybierz odpowiednią godzinę modlitwy, podczas której naprzemiennie odmawiany będzie różaniec.

POST

Wybierz dzień postu o chlebie i wodzie (jeśli nie możesz pościć ze względu na stan zdrowia, możesz ograniczyć się tego dnia, od tego do czego jesteś najbardziej przywiązany np., od jedzenia lub złych nawyków)

Proponujemy dwa warianty jak dołączyć do nowenny o pokój od 16 do 24 marca 2023r.

1. Dołącz do siebie w parafii lub wspólnocie modlitewnej

Jeśli chcesz zorganizować sobie w parafii ciągły post i modlitwę, to z inicjatywy swojego proboszcza (lub Jego błogosławieństwa). Możesz zorganizować harmonogramy w formie online lub drukując gotowe utworzyć charmonogramy do wypełnienia, przechodząc do linku i postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

lub skanując kod. QR:

Informacje jak zorganizować Nowennę ciągłej modlitwy różańcowej i postu w intencji pokoju
Formularz on-line: „Nowenna ciągłej modlitwy i postu O POKÓJ 16.03. – 24.03.2023

2. Dołącz osobiście na stronę internetową modlitwy i postu o pokój

Możesz wejść na naszą stronę www.mir.com.hr i wybrać odpowiedni dzień postu lub odpowiednią godzinę modlitwy o pokój, wpisując się w harmonogram

Zakończymy Nowennę modlitwy i postu o pokój poświęceniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w dniu 25 marca 2023 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Możesz dołączyć do wspólnej konsekracji 25 marca 2023r. o godz. 11:30 CET, podczas transmisji online z góry Yavlin (Podbrdo, Medjugorie) za pośrednictwem linku na naszej stronie marytv.tv

Lub poprzez konsekracje indywidualnie, z rodzinami, w parafiach w dogodnym dla was czasie (25 marca 2023.)

Niżej proponujemy akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa:

Najświętsza Panno Maryjo, dziś przed Tobą i na Twoje ręce odnawiam i potwierdzam przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekam się na zawsze szatana, wszystkich jego dzieł i poświęcam się Jezusowi Chrystusowi, Jego Boskiemu Sercu. Pragnę nieść swój krzyż i iść za Chrystusem przez wszystkie dni mojego życia, zgodnie z wolą Ojca Niebieskiego. O Maryjo, przed całym w obliczu całego Dworu Niebieskiego i całego Kościoła oddaję się Twojemu Niepokalanemu Sercu. Bądź moją Matką i Królową. Z całą uległością i miłością oddaję i poświęcam Ci moje ciało i duszę, moje dobra widzialne i niewidzialne, owoce moich dobrych uczynków, przeszłych, obecnych i przyszłych pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim, co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności. Amen

Możesz się z nami skontaktować pisząc na adres:

gospa3@gmail.com